Dbając o zdrowie i komfort siedzenia naszych klientów proponujemy nowoczesne rozwiązanie, jakim jest System VMS ORTHOPEDIC! Dzięki obecności tego systemu w fotelach gabinetowych oraz krzesłach pracowniczych możliwy jest ruch siedziska we wszystkich kierunkach i „zmuszają”ciało do systematycznego ruchu, aktywując przy tym układ mięśniowy i  gwarantując właściwą postawę podczas siedzenia.

Psychofizjologia – jak działa system ORTHOPEDIC

  • System VMS Orthopedic współpracuje z ciałem człowieka wychodząc naprzeciw potrzebie ruchu.
  • Wykazuje pozytywne natychmiastowe oddziaływanie na organizm i ośrodki mózgowe.
  • Zwiększa koncentrację, motywację, kreatywność i wydajność.
  • Likwiduje stany psychicznego stresu.
  • Prowadzi do harmonii i równowagi w sferze psychicznej.
  • Nie krępuje ruchów dając poczucie wolności i większej przestrzeni własnej.

img3

Badania

80% testowanych osób było przekonanych o tym, używanie krzesła z systemem Orhopedic doprowadziło do uśmierzenia ich bólu pleców.

71% testowanych osób uznało krzesło z systemem Orthopedic za bardzo wygodne, a 83,9% zamieniłoby na nie chętnie swoje dotychczasowe krzesło.

 

 

Układ naczyniowo-sercowy

img1

Średnia wartość jednostkową sił zamykających światło naczyń włosowatych zapobiegając obumieraniu tkanek mięśniowych, tkanek budulcowych dysków międzykręgowych i tkanek skóry.

Zapobiega tłumieniu drgań swobodnych narządów wewnętrznych szczególnie tych, które są rozłożone w strukturze kości miednicy zapobiegając procesom miażdżycowym. Ma korzystny wpływ na mechanizm pompy wapniowej zapobiegając toksycznemu oddziaływaniu podwyższonego poziomu wapnia na różne funkcje komórek.

 

 

Układ mięśniowy

img2System VMS Orthopedic pozwala na nieświadomy i bezwysiłkowy trening, polegający na współdziałaniu wielu grup mięśni.

Dostarcza dwudziestokrotnie większe ukrwienie i zaopatrzenie w tlen. Zwiększa elastyczność mięśni – steruje funkcją mięśniowego wsparcia dla kręgosłupa.

W skład systemu Orthopedic wchodzą dwa rodzaje mechanizmów umożliwiające ruch we wszystkich płaszczyznach VM i VMS, który dodatkowo posiada funkcję synchro czyli niezależnego odchylania oparcia i siedziska. Mechanizm VMS stosowany jest w modelach obrotowych z kolekcji In Access, Partner, String i Atria, natomiast mechanizm VM w kolekcji Clubin.

Add to cart